EPS-soojustusplaadid sobivad nii uute kui renoveeritavate hoonete soojustamiseks. EPS plaatide valimisel on vajalik teada seina konstruktsiooni ja võimalikku või vajalikku soojustuskihi paksust. Seina soojustatakse enamikel juhtudel väljastpoolt. See on soojustehniliselt parim lahendus ning välistab külmasilla välis- ja siseseina ühenduskohas.
Sõltuvalt välisseina konstruktsioonist ja viimistlussoovist võib soojustusena kasutada:
- Karkasskonstruktsioonide ja mitmekihilistes (tugisein+soojustus+soojustusele mittekinnituv viimistlus) seinakonstruktsioonides ei mõju soojustusele mingit koormust ning seal võib kasutada kõige pehmemat materjali EPS 60. EPS plaat ei vaja täiendavat tuuletõket, kindlustama peab karkassi ja EPS-plaadi ühenduskoha õhutiheduse. Tuulduvas konstruktsioonis tuleb vuugid tihendada liimvahuga ja eraldi tuuletõkkega katmist ei ole vaja.
- Õhekrohv viimistlusega fassaadi soojustamisel peab soojustusplaat vastu võtma krohvikihi koormuse ning sel juhul tuleb soojustusplaadina kasutada vähemalt EPS 60 või EPS 60 Silver tooted.
Seina soojustamisel on oluline kasutada piisava paksusega EPS-plaati, sest kogu soojustustööde hinnast moodustab see tõenäoliselt väikseima osa aga tema mõju on kõige suurem.
EPS’i eelised seina soojustamisel
- EPS-i hea auruläbilaskvus tagab hingava seinakonstruktsiooni
- kergesti töödeldav – materjali on lihtne paigaldada
- erinevate karkasside vahele (lõikamiseks sobib peene hambaga saag või hammasnuga)
- piisav tugevus – tihedalt paigaldatuna annab karkassile täiendava jäikuse (tihendamiseks sobivad hästi tihendusvahud)
- tihedus – karkassi paigaldatuna on välistatud EPS-i kokkusurumine, vajumine ja õhu liikumine soojustuskihtide sees
- mitmekihilistes seinakonstruktsioonides ei ole vaja ehitada täiendavat karkassi EPS-i paigaldamiseks
- naha ärritust ja sügelemist tekitavate osakeste puudumine