EPS-soojustus katuste soojustamisel

EPS on loodussõbralik, lihtsasti paigaldatav ja seejuures väga efektiivne soojustusmaterjal. Kõik eelpooltoodu on teinus EPS-soojustusest laialdaselt kasutatave materjali ka igat tüüpi katuste soojustamisel. 

EPS-soojustus lamekatuste soojustamisel

AS Reideni plaat toodab EPS-soojustusplaate ning lõikab need vastavalt katusele antavale kaldele. Lühidalt öeldes tähendab see seda, et katusele antakse kalle vee äravoolu tagamiseks EPS-soojustusega. Selline lahendus on kasulik kõigile osapooltele – ehitaja jaoks on töö lihtsam ja seetõttu ka kiirem, klient saab tänu paksemale  soojustusele paremini isoleeritud ruumid. Samas on EPS-plaatidega katusele antud kalle kergem kui mis tahes muul viisil teostatud lahendus.

Kasutades kalde andmiseks EPS-soojustust, paigaldatakse soojustusplaadid katusele vähemalt kahes kihis. Üheks kihiks on tasapinnaline plaat ning teiseks kihiks on katusele soovitud kallet andvad kaldu lõigatud EPS-soojustusplaadid. EPS-plaatide hüdrofoobsus kindlustab, et ehitusajal ootamatult esinevad sademed ei imbu soojustusse ning materjali isolatsiooniomadused ei saa kahjustada. EPS-plaadid on piisava tugevusega, et taluda ka lamekatuste hooldamise käigus vajalikud liikumised nn käiguteede tagatud koormustaluvus.

EPS-soojustus viilkatuste ja lagede soojustamisel

EPS-plaadid on sobilikud viilkatuste soojustamisel. EPS-soojustusplaadid asetatakse sarikate (katuslae soojustamisel laetalade) vahele mitmes kihis, et vältida soojustust läbivaid vuuke. Soojustusplaadi ja talade vahe tihendatakse ehitusvahuga. Töö EPS-plaatidega on ohutu, materjalis ei sisaldu ärritavad osakesi ning plaadid on jäigad ja ei vaja paigaldamisel lisatoestust.

EPS’i eelised katuse soojustamisel

  • kerge – EPS-soojustusmaterjale on kerge transportida ja katustele tõsta
  • tugev – EPS-plaatidel on suur koormustaluvus (üle 50 kPa), mida ei ole võimalik saavutada villisolatsiooniga
  • niiskuskindel – EPS ei märgu, seega ei riku vihm ja lumi ehitamise ajal materjali omadusi. Materjali ei ole vaja enne katusekattematerjali paigaldamist kuivatada
  • mitmekülgne tootevalik – katuse soojustamiseks on kliendile pakkuda vajaliku paksuse ja erineva suurusega plaate
  • kaldu lõigatud plaadid – soojustusmaterjali saab kasutada katuse kallete ehitamiseks
  • lihtne käsitleda – paigaldamine on kiire ja mugav, ei vaja lisakonstruktsioone.